SPRIJIN PENTRU UNGURENI
9-11 aprilie 2010

Beneficiari : Centrul de asistati neuromotor Ungureni
Responsabili proiect : Dan Stoica, Gheorghe Covrig, Elena Condrut
Parteneri: Organizatia de ajutorare a persoanelor cu handicap neuromotor din Romania condusa de Andreas Kaefer si sotia,Heinrich si Simone Kraft din Brilon Germania
Participanti: Gheorghe Covrig, Dan Stoica,Victoras Patriche, Cristinel Popa, Elena Condrut

Descriere proiect : Simbata 10 aprilie 2010 Simone Kraft si Elena Condrut au evaluat necesarul de aparatura si materiale pentru tratamentul stomatologic al celor 86 de asistati facandu-le fise cu starea dentitiei iar Cristinel Popa impreuna cu D-na directoare Stela Achivei au evaluat necesarul de aparatura al sistemului de spalare-uscare al rufelor si studiu preturi.
Luni, prin bunavointa lui Gheorghe Covrig, au fost trimisi spre a fi plantati la Ungureni 30 de meri..

VERDE PENTRU GALBENI
29 martie 2010

Beneficiari: Scola Galbeni
Responsabil proiect: Cristian Postolache
Parteneri:
Participanti: Cristian Postolache, Sorin Petrescu

Descriere proiect: Membrii Rotary Club Bacau au plantat 14 pomi fructiferi in incinta Scolii Galbeni. Pomii au fost donati de catre Cristian Postolache.

IEPURASUL DE PASTE
1 aprilie 2010

Beneficiari: copii de la Casa de copii Sf. Maria Barati
Responsabil proiect: Sorin Gavrila
Parteneri: Simba Invest
Participanti: Sorin Gavrila, Gheorghe Covrig, Sorin Petrescu, Cristian Lupu, Elena Condrut, Dan Stoica

Descriere proiect: Cu ocazia sfintelor sarbatori de Paste au fost donate 60 de pachete cu dulciuri pentru copii instutionalizati la Casa de Copii Sf Maria Barati.
Actiunea are caracter permanent, aceasta institutie fiind un proiect pe termen lung a Rotary Club Bacau.
Multumim sponsorului acestei actiuni Sorin Gavrila – Simba Invest .