Dinti frumosi, copii sanatosi

Un grup de elevi din clasele a VI-a de la scoala Mihai Dragan din municipiul Bacau au primit vizita d-nei dr. Dana Elena Stoica, in cadrul programului rotarian „Dinti frumosi, copii sanatosi”. Programul este derulat in Districtul 2241 Romania&Republica Moldova sponsorizat de Districtul rotarian din Suedia.
Copii au invatat cateva lucruri elementare despre igiena dintilor. Timp de o ora au asimilat cateve cunostinte medicale , cat de importanti sunt dintii pentru sanatatea lor si modul de pastrare a igienei gurii. D-na dr. Dana Stoica le-a explicat pe mulaj modul corect de periere a dintilor. La final au primit pachetul compus dintr-o periuta de dinti, un tub de paste de dinti si pliantul informativ .

Bucurie mare !!!