Campania „Astazi tu daruiesti”

Sâmbătă, 5 Decembrie, clubul Rotaract Bacău dă startul campaniei „Astăzi tu dăruiești”. Echipa vă aşteaptă în incinta hypermarket-ului SELGROS Bacău pentru a dona fericire prin alimente acelor membri ai comunităţii care nu au strictul necesar de sărbătoarea Crăciunului.

În preajma sărbătorilor de iarnă, orice donație din partea ta contează!
Echipa Rotaract, alături de colegii mai tineri din clubul Interact, vor fi prezenţi pe parcursul a două weekend-uri, 5-6 și 19-20 Decembrie, unde vor încerca să aducă fericire în viața copilașilor.

Alimentele adunate vor ajunge la Asociaţia Casa de Copii ,,Sf. Maria’’ Baraţi, com. Margineni, jud. Bacău, cât şi la alte centre de copii şi bătrâni, unde voluntarii Rotaract vor fi spiriduși ai lui Moș Crăciun.

Acestei campanii se alătură cluburile Rotaract şi Interact din oraşele: Arad, Buziaş, Bucureşti, Constanţa, Craiova, Deva, Focşani, Iaşi, Piatra Neamţ, Reşiţa, Râmnicu-Vâlcea, Sebeş, Sibiu, Târgu Mureş, Timişoara şi Vaslui.

Ajutor înainte de toate!

Pagina evenimentului pe FaceBook